Багато батьків задаються питанням, як відірвати дітей від телевізора і гаджетів і залучити їх до занять спортом. Адже для зростаючого організму особливо важливо зміцнювати мускулатуру, розвивати гнучкість і витривалість. Від цього залежить правильний здоровий розвиток малюка, і навіть його постава. Сьогодні ми познайомимося з відносно новим напрямком в дитячих спортивних заняттях - ігровим стретчингом.

Що таке ігровий стретчинг?

Щоб зрозуміти, що таке ігровий стретчинг, необхідно представити гри різної тематики за певним сюжетом, як правило, проходять для малюків в дитячому саду. Мета цих ігор - фізичне виховання дітей з використанням ігрових можливостей, причому всі заняття складається з взаємозв'язаних завдань і вправ, що робить гру ще більш цікавою. Стретчинг заснований на статичних вправах, призначених для розтяжки всіх м'язів і суглобів організму, що позитивно впливає на внутрішні органи , гнучкість і поставу.

А крім того, надає дитині впевненість у власних силах, знімає комплекси з приводу своїх умінь і можливостей, і знижує тривожність. Виконання вправ в повільному темпі робить ці заняття ще й безпечними.

Планування та проведення занять ігрового стретчинга в дитячому саду в результаті надає наступну вплив на дітей: поліпшується рухливість всіх суглобів тіла; розвивається гнучкість і велика еластичність м'язів; поліпшується загальна активність і рухливість; формується правильна постава; формується старанність і витривалість. Заняття носять характер імітації, і кращий вік для їх початку - близько чотирьох років. Приблизно до п'ятирічного віку у дітей проявляється яскраве образне мислення, що робить виконання вправ ще більш емоційним, виразним і зацікавленим. Дитина в цьому віці має гарну здатністю слухати дорослого і виконувати кожне наступне дію. Щоб заняття були ефективними і ненудними, для дітей старшого дошкільного віку вони повинні тривати не довше 35 хвилин, кількість повторень кожної вправи для трилітки - 4-5 разів, в пять років- до семи, в сім років-до десяти разів.

Як правило, дітям дуже подобається ігровий стретчинг, і вони з нетерпінням чекають кожного наступного заняття. Отже, розглянемо докладніше, як проходить стретчинг в ДОУ, і що це таке. По-перше, всі заняття проводяться під музику, що вже створює позитивне і розслаблений настрій. Крім того, вони супроводжуються цікавою історією, яка сприяє тренуванню не тільки тіла, а й уяви і уваги малюка. В цю казку ненав'язливо вплітаються необхідні вправи, причому в сюжет часто вписуються і якісь виховні елементи - взаємовиручка, дружба, доброта. Вправи не вимагають великих зусиль і повторюються віповідну до віку кількість разів, роблячи їх легко і з задоволенням. Практично всі вони виконуються на підлозі, що також дуже приваблює дітей.

Складно визначити, що таке дитячий стретчинг - методика це або технологія. Швидше за все, і те, і інше. У будь-якому випадку існують головні правила, яких потрібно дотримуватися протягом заняття: неодмінно попередньо розігріти всі групи м'язів; всі вправи потрібно робити повільно і плавно; обов'язково виправляти поставу дітей, пряма спина - це не стільки зовнішній вигляд, скільки здоров'я хребта і внутрішніх органів; займатися потрібно систематично і виконувати вправи симетрично для обох сторін тіла; у малюка повинно бути рівне і спокійне дихання, якщо воно частішає або збивається, то обов'язково потрібен відпочинок.

За винятком окремих занять, деякі елементи розтяжок можна повторювати під час ранкової гімнастики. В цілому, ігровий стретчинг - це коли знайомі, улюблені і близькі малятам герої казок допомагають легко і ненав'язливо отримувати дієві фізичні навантаження. Основні принципи виконання вправ Необхідно знати головні принципи вправ ігрового стретчинга в дитячому саду: наочність. Підготовлений розповідь повинен бути максимально образним, всі вправи показуються або дорослим, або попередньо підготовленим дитиною; доступність. Слід вибирати досить прості і зрозумілі вправи, навчання новим проходить за принципом від простого - до складнішого, від вже знайомого - до нового; систематичність. Заняття повинні проводитися регулярно, з поступовим зростанням числа повторень і рівня складності; закріплення навичок. Необхідно навчити малюка виконувати вправи і після занять, вдома, самостійно. Для цього вони повторюються багаторазово, з поступовим збільшенням кількості повторень; індивідуально-диференційний підхід. Обов'язково слід враховувати персональні особливості дітей - здоров'я, вік та характер. Краще, якщо заняття проводить викладач, добре знайомий з цими малюками, і знає їх можливості. свідомість. Перед початком занять необхідно пояснювати дітям, яку користь приносять вправи і як допоможуть їм стати гнучкішим і сильніше. Старшим дітям можна пояснити, на які групи м'язів направлено кожну вправу.

Освоєння в дитячому саду комплекси ігрового стретчинга цілком можна використовувати і в домашній обстановці, залучаючи до участь в них братиків, сестер, батьків, бабусь, дідусів, що зробить ці заняття ще більш веселими і захоплюючими. Більш того, вони зможуть стати новою об'єднує традицією вашої родини і принести величезне задоволення від спільної гри, а головне- хорошу фізичну форму всім її учасникам!

Кiлькiсть переглядiв: 124